Субота, 20.04.2024, 05:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Видання знань "Українська література"

Наше опитування
Якій країні належить творчість М.В.Гоголя
Всього відповідей: 12534
Форма входу
Рубрики сайту
Спільнота ВК
Реклама

Украинская Баннерная Сеть
Пошук

Головна » 2011 » Квітень » 29 » Новини освіти: Випускники українських ІТ-вузів не відповідають вимогам роботодавців
20:36
Новини освіти: Випускники українських ІТ-вузів не відповідають вимогам роботодавців

Випускники українських ІТ-вузів не відповідають вимогам роботодавців                   Тільки 25% випускників IT-спеціальностей в Україні можуть знайти роботу, інші не відповідають вимогам роботодавців за рівнем кваліфікації

При цьому дефіцит IT-фахівців в країні складає приблизно 30%. Про це заявив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, говорячи про проблеми IT-освіти в Україні.

"Сфера ІТ в хорошому сенсі приречена на стрімкий розвиток. До початку світової кризи вона зростала на 50% щорічно. Непогані темпи розвитку зберігаються і сьогодні - 30-40%. Але незабаром вони збільшаться в рази, адже світ визначається з новою економічною моделлю. Очевидно, що економіка майбутнього буде не сировинною, а інформаційною. Так що першочерговим завданням є її забезпечення кваліфікованими кадрами", - зауважив глава агентства.

За його словами, дефіцит ІТ-фахівців на сьогодні становить 30%. При цьому знайти роботу в компаніях можуть тільки 25% випускників, інші не відповідають вимогам за рівнем кваліфікації. Таким чином, до 2015 року дефіцит у цій сфері може зрости до 80%.

Змінити цю ситуацію можна завдяки партнерству між державою і ринком. На думку В. Семиноженка, IT-спеціальності мають стати пріоритетними в системі вищої освіти - і мова йде не тільки про збільшення квот на набір, але і про підвищення якісних вимог.

При цьому, на думку Семиноженка, роль держави має полягати у створенні "правил гри", зокрема - створенні необхідної законодавчої бази. Якщо завдання держави - усунути диспропорції у структурі спеціальностей, то IT-бізнес має розробити сучасну кваліфікаційну рамку підготовки фахівців, взяти участь у створенні навчальних програм, організації центрів перекваліфікації, прийти до вузів, відкриваючи власні кафедри і факультети.

Посилювати IT-освіту потрібно в першу чергу в "кластерах", тобто, у вузах тих міст, де ці спеціальності вже викладаються на високому рівні: у Києві, Харкові, Львові, Донецьку, Луганську.

Нагадаємо, згідно з дослідженнями порталу hh.ua, близько 44% претендентів у сфері IT та Інтернету визнають себе самоучками, тобто, працівниками, які не отримували профільної освіти у ВНЗ.

При цьому українські роботодавці також нарікають на низький рівень підготовки IT-спеціалістів в Україні та вважають, що питання підвищення якості освіти має вирішуватися на державному рівні.

Джерело: Освіта.ua

Додав на сайт: Андрій Пустович

Переглядів: 2671 | Додав: AndriyPustovech | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Календар
«  Квітень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Бібліотека
Реклама

Украинская Баннерная Сеть


Украинская Баннерная Сеть
Друзі сайту
Реферати українською мовою скачати безкоштовно
Додай в нотатки